Optymalizacja pracy laboratorium

Chcesz utrzymać przewagę nad konkurencją i w najlepszy możliwy sposób wykorzystać możliwości laboratorium, ale nie wiesz od czego zacząć? bioMérieux oferuje szereg usług optymalizujących procedury pracy i może pomóc laboratoriom mikrobiologicznym przenieść wydajność i jakość na nowy poziom.

Placówki służby zdrowia znajdują się obecnie pod nieustanną presją związaną ze starzeniem się społeczeństwa oraz nowymi zagrożeniami, takimi jak rozwój antybiotykooporności drobnoustrojów. Z punktu widzenia laboratorium oznacza to większe obciążenie pracą oraz konieczność skrócenia czasu oczekiwania na wyniki badań przy jednoczesnym utrzymaniu najwyższej jakości. W niektórych przypadkach żądania te wysuwane są pomimo cięć zasobów, liczby pracowników i budżetu. Dzięki naszemu 50-letniemu doświadczeniu we współpracy z laboratoriami mikrobiologicznymi bioMérieux doskonale rozumie tę presję i może zaoferować innowacyjne rozwiązania dedykowane optymalizacji procedur pracy.

bioMérieux - spersonalizowane rozwiązania dedykowane optymalizacji procedur pracy

Optymalizacja procedur pracy zaczyna się od przyjrzenia się obecnemu stylowi pracy, zasobom ludzkim oraz sprzętowym. To prawda, że znasz swoje laboratorium lepiej niż ktokolwiek inny, jednak ekspert patrzący na problemy z innej perspektywy dostrzega pełen obraz sytuacji. bioMérieux może stać się doskonałym partnerem laboratorium mikrobiologicznego, znaleźć spersonalizowane rozwiązanie i wdrożyć zmiany, pozwalające zoptymalizować procedury pracy.

 

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze świadomości tego, co trzeba zrobić. Jednak, jak mawiam, potrzebowaliśmy kopa i trochę szkoleń, aby wprowadzić zmiany i utrzymać kurs. Kiedy pojawili się konsultanci bioMérieux i powiedzieli nam, co możemy osiągnąć, to naprawdę pomogło nam znacznie szybciej ruszyć z miejsca i osiągnąć pożądane efekty.

Patrick J. O’Sullivan MS, MT (ASCP)SBB, Laboratory Operations Director, The Florida Hospital System

Ocena strategiczna

Eksperci bioMérieux mogą przeprowadzić audyt procedur pracy w ścisłej współpracy z laboratorium. Wspólnie przyjrzymy się obecnej skuteczności działań z trzech głównych punktów widzenia: procesów, ludzi i technologii. Efektem będzie świadomość tego, co jest naprawdę dobre oraz tego, co jeszcze potrzebuje poprawy.

Wdrożenie nowych, lepszych praktyk

Zmiana nie jest prostą sprawą. Jednak przeprowadziliśmy już dużą liczbę laboratoriów przez strategiczne zmiany mające na celu optymalizację procedur pracy. Będziemy zawsze służyli pomocą, aby:

  • Zwiększyć wydajność i przepustowość
  • Usprawnić procesy w celu lepszego zarządzania rosnącym obciążeniem pracą
  • Skrócić czas oczekiwania na wynik przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości i standaryzacji wyników w celu zapewnienia satysfakcji klienta
  • Zmniejszyć liczbę lub całkowicie wyeliminować błędy
  • Zapewnić, że umiejętności pracowników wykorzystywane będą do wykonywania najbardziej odpowiednich zadań
  • Zmniejszyć obciążenie pracą i zwiększyć bezpieczeństwo
  • Zmniejszyć stres i zwiększyć satysfakcję pracowników

Automatyzacja i systemy IT: innowacje pozwalające zmniejszyć nakłady pracy personelu, poprawić standaryzację i skrócić czas oczekiwania na wynik

 

Automatyzacja

bioMérieux proponuje kompleksowe rozwiązanie pozwalające jeszcze bardziej zwiększyć wydajność oferując pełną automatyzację laboratorium mikrobiologicznego (Full Microbiology Lab Automation) - FMLA®. Widzimy laboratorium jako całość, dlatego nasze analizatory współpracują ze sobą bezproblemowo i mogą zostać skonfigurowane w sposób odpowiadający wymaganiom konkretnego laboratorium. Dzięki temu rozwiązaniu pracownicy zyskują czas i mogą wykorzystać swoje umiejętności do wykonywania bardziej zaawansowanych zadań przy jednoczesnej poprawie standaryzacji wyników i skróceniu czasu oczekiwania na wynik. Nasze innowacyjne, zautomatyzowane systemy, to między innymi:

Systemy informatyczne

Kropkę nad i w dążeniu do wprowadzenia skutecznych procedur pracy stawia zintegrowane oprogramowanie bioMérieux - Myla®. Rozwiązanie to pozwala zarządzać wieloma analizatorami i Laboratoryjnymi Systemami Informatycznymi (LIS) za pośrednictwem jednolitego interfejsu, umożliwia zawansowaną identyfikację danych i wyników oraz pozwala szybko i bezpiecznie przekazywać lekarzom kompletne, wiarygodne informacje.

Wspieranie podnoszenia kwalifikacji przez pracowników

CNieustanne kształcenie i szkolenia są kluczem do zwiększania kwalifikacji personelu, jego skuteczności i zadowolenia z pracy dzięki stworzeniu im możliwości wykorzystania umiejętności w odpowiedni sposób. bioMérieux oferuje pełen zakres szkoleń dostosowanych do wszystkich poziomów wiedzy i stanowisk.

Oferowany przez bioMérieux audyt wydajności laboratorium

Konsultanci bioMérieux mogą pomóc zwiększyć wydajność laboratorium nawet o 30% dzięki przeprowadzeniu Audytu Wydajności Laboratorium oraz seminariom dedykowanym nieustannemu doskonaleniu (np. Kaizen), które pozwalają członkom zespołu przejąć kontrolę nad zmianami wprowadzanymi w  ich własnym laboratorium. Możemy pomóc zidentyfikować nieskuteczne praktyki pracy, wprowadzić pozytywne zmiany i zwiększyć motywację zespołu. Implementacja procedur LEAN Lab pozwala skrócić czas oczekiwania na wynik, szybciej przekazywać je lekarzom, którzy na ich podstawie będą podejmować lepsze i szybsze decyzje terapeutyczne - Pobierz

Pioneering diagnostics