bioMérieux Polska Sp. z o.o.

elewacja_na_www.jpg

Show in media library: 

 

Historia i rodzinna tradycja firmy dała solidne podwaliny ducha i tożsamości bioMérieux i niewątpliwie wpłynęła na to czym firma jest dzisiaj.

 

Kiedy powstało bioMérieux Polska Sp. z o.o. ?

bioMérieux Polska rozpoczęła działalność w kwietniu 1992 roku, jako firma z polsko – francuskim kapitałem, polskim Zarządem i polsko - francuską Radą Nadzorczą.

21 grudnia 1999 roku firma bioMérieux Polska uzyskała certyfikat jakości wg normy ISO 9002:1994, a 17 grudnia 2002 roku wg normy ISO 9001:2000.

 

Kim są nasi klienci ?

Obecnie bioMérieux Polska jest czołowym dostawcą odczynników i aparatury diagnostycznej w Polsce. Klientami firmy są publiczne i prywatne Zakłady Opieki Zdrowotnej, zakłady przemysłowe, placówki akademickie i naukowe.

Czy wiesz że ?
.... wyniki badań z wykorzystaniem produktów Etest były przedstawiane w ponad 4 000 publikacji naukowych z ponad 50 państw
 

Co jest naszą specjalnością?

Głównym obszarem naszego działania jest diagnostyka mikrobiologiczna zarówno w dziale klinicznym jak i przemysłowym. Oferujemy bardzo szeroką gamę produktów, wykorzystującą rózne najnowsze technologie.  Analizatory Vitek® oraz BacT/Alert® cieszą się uznaniem bardzo wielu odbiorców, Jesteśmy dumni z tego, że udało się nam zautomatyzować polską mikrobiologię.  

Analizatory Vidas w Polsce 

Najbardziej popularny immunoanalizator Vidas zostawł wprowadzony na rynek polski w roku 1992. Od tego czasu, firma wprowadziła wiele innowacji w samym aparacie i rozbudowała menu odczynnikowe do ponad 80 róznych parametrów z zakresu immunochemii, chorób zakaźnych i Panelu Badań Pilnych. Rodzina aparatów VIDAS, to wielki sukces technologiczny, aktualnie na świecie pracuje ponad 28.000 systemów.
 

Czy wiesz że ?
Pierwszy analizator Vidas został zainstalowany w roku 1992. Najnowszym parametrem wprowadzonym do oferty jest test Vidas Vitamina D 
 

Przełomowe daty z życia firmy

1897 - Marcel Mérieux zakłada Instytut Mérieux, który następnie opracowuje szereg szczepionek oraz produktów biologicznych, w tym odczynników. Alain Mérieux był prezesem Instytutu przez 25 lat, do 1994 roku
1963 - Powołanie BD Mérieux, stanowiącego w połowie własność Instytutu Mérieux, a w połowie Becton Dickinson
1974 - Alain Mérieux przejmuje pakiet kontrolny: BD Mérieux zostaje przekształcona w bioMérieux
1986 - Przejęcie API Systems (Francja)
1988 - Przejęcie Vitek od McDonnel Douglas (USA)
2001 - Przejęcie Organon Teknika Diagnostic od Akzo Nobel (Holandia)
2003 - 40 rocznica powstania firmy
2004 - Wprowadzenie bioMérieux na giełdę
2006 - Otwarcie Centrum Christophe Mérieux, zajmującego się badaniami nad biologią molekularną oraz mikrosystemami (Grenoble, Francja), Przejęcie Bacterial Barcodes (USA) - DiversiLab™
2007 - Przejęcie Biomedics (Hiszpania), Przejęcie BTF (Australia)
2008 - Joint venture z Sysmex (Japonia), Joint venture z Shanghai Kehua Bio-engineering (Chiny)
Przejęcie AB BIODISK (Szwecja), nabycie AviaraDx (USA) i przekształcenie w bioTheranostics, Inc.
nabycie PML Microbiologicals (USA)
2010 – Meikang Biotech – Chiny
2011 – Przejęcie AES (Francja) oraz Argene (Francja)
2013 - Nabycie BioFire (USA)

bioMérieux Polska dzisiaj 


Od września 2020 roku bioMérieux Polska Sp. z o.o. kieruje Alexandre Schneider.

Zespół bioMérieux Polska dąży do zapewnienia najbardziej odpowiednich rozwiązań oraz doskonałej obsługi  swoich klientów w laboratoriach klinicznych i przemysłowych. Polski oddział zatrudnia dzisiaj 63 osoby, które każdego dnia pracują na potrzeby naszych klientów w sektorze klinicznym jak i przemysłowym. Jesteśmy wiodącym dostawcą produktów i systemów w mikrobiologii w obydwu działach.

logo_medtech.png

Show in media library: 

Firma bioMérieux Polska Sp. z o.o. jest członkiem MedTech Polska

 
 
 


50_lat_na_www_poziom.jpg

Show in media library: 

Logo firmy z okazji 50 rocznicy jej powstania

Doświadczenie 

W roku 2017 bioMérieux Polska Sp. z o.o. obchodziła swój jubileusz 25-to lecia swojej aktywności na rynku w Polsce.   Rok 2013 był okazją do świętowania jubileuszu 50 lecia bioMérieux, firmy założonej przez Alaina Merieux.

 

 

Pioneering diagnostics