Historia Firmy

Rodzina Mérieux od ponad wieku działa na rzecz medycyny i zdrowia publicznego.

Historia firmy bioMérieux

Zaangażowanie firmy bioMérieux w problemy zdrowia publicznego i biologii zakorzenione jest w wyjątkowej historii rodziny Mérieux. W 1897 roku Marcel Mérieux, uczeń Ludwika Pasteura, założył w Lyonie laboratorium, analityczne, które zostało przekształcone w Institut MérieuxBył to początek niezwykłej przygody, zarówno w dziedzinie biologii, jak i w przemyśle.

Jego syn, dr Charles Merieux, objął stery w laboratorium ojca w 1937 roku. W 1940 roku wprowadził posiewy in vitro - technikę opracowaną przez holenderskiego profesora Frenkel’a, która zrewolucjonizowała metody wytwarzania szczepionek i zapoczątkowała produkcję odczynników do diagnostyki in vitro.

W roku 1963, Alain Mérieux, wnuk Marcela, założył firmę diagnostyczną bioMérieux, która jest obecnie częścią Instytutu Mérieux. Przedsiębiorstwa należące do grupy bioMérieux zajmują się zagadnieniami diagnostyki, immunoterapii, bezpieczeństwa żywności i żywieniem, dokładając wszelkich wysiłków pozwalających sprostać nowym wyzwaniom zdrowia publicznego i przyczynić się do rozwoju medycyny jutra.

Pioneering diagnostics